המדריך המלא: כיצד בוחרים קבלן בניין ?

קבלן בניין הוא מונח שמקובל גם בתחום בניית בתים פרטים וגם במקרים של מבנים רבי קומות, והבחירה בו תשפיע על כל מהלך העבודה והתוצאה הסופית. כשבוחרים את הקבלן, צריך לוודא שהוא מוסמך לעבודה (קבלן רשום) ומסוגל לבצע אותה על הצד הטוב ביותר, אבל איך יודעים בוחרים קבלן שמתאים לתפקיד?

בחירת קבלן שיפוצים אמין ואיכותי לניהול הפרויקט היא חשובה מאין כמוה לצורך הקמה או שיפוץ בית בצורה בטיחותית חזקה ויציבה.

חפשו אותו ברשת 

רשמו את שמו ברשתות החברתיות וחפשו האם יש עליו מידע ברשת – האם העלו פוסטים או ביקורות על הקבלן' האם יש לו אתר אינטרנט מעודכן! . וששמו לא קופץ לכם מתוך תוכנית תחקירים כזאת או אחרת

בקשו ממנו המלצות של לקוחות

מומלץ ללכת ולראות עבודות קודמות של הקבלן. או אפילו תוך כדי עבודה בשטח, ויש לכך ערך מכיוון שזו דרך טובה לראות כיצד הוא מנהל את כל אנשי המקצוע בפועל, כיצד מתנהגים העובדים בסביבה, משאירים אחריהם לכלוך ? עובדים מסודר?  עם זאת, עבודת שיפוץ איכותית נמדדת גם לאורך זמן. בעיקר אם היא כוללת עבודות תשתית חשובות כמו אינסטלציה וחשמל. לכן, גם מומלץ ללכת לראות בתים ששופצו אחרי שעברו כמה שנים, כדי לראות איך התוצאות מחזיקות מעמד.

פגישה פרונטלית

לאחר כל הבירורים הראשונים שביצענו מרחוק – הגיע הזמן לפגוש את הקבלן פנים מול פנים, ולכן כדאי לקבוע פגישה להיכרות והתרשמות.

בפגישה כדאי לתת לקבלן השיפוצים את כל הפרטים הרלוונטיים ולבקש הצעת מחיר. בהצעת המחיר צריך לכלול את כל העבודה בכל אחד משלבי הפרויקט, באופן שקוף וברור שאינו משתמע לשתי פנים.

זמינות 

חשוב לוודא את הזמינות של הקבלן שיפוצים רשום, בכמה פרוייקטים הוא נמצא כעת במקביל והאם הוא פנוי לקבל עוד עבודה או שהוא מותח את עצמו עד לקצה

הזמינות החשובה היא גם  בטלפון וגם בזמינות לפגישה הפרונטלית. אם הקבלן לא זמין, דוחה הרבה את הפגישות- כדאי לחשוב פעמים אם לשכור אותו לעבודה.

ביטוח

חשוב לוודא שלקבלן יש ביטוח, גם לעובדים וגם לצד ג’. זה יהיה חשוב מאוד במקרה של פציעה, תאונה או נזק לגורם שלישי מכל סיבה שהיא. אל תתפתו לבחור בקבלן שיתן לכם את ההצעת מחיר הכי זולה, מחיר זול לא בהכרח אומר עסקה משתלמת, וייתכן שזה פתח לעוד הוצאות רבות שלא נלקחו בחשבון עקב חוסר המקצועיות בהצעת המחיר

מצאתם קבלן שיפוצים אמין ? רגע לפני חתימת החוזה

חשוב מאוד לעגן את העבודה עם הקבלן בהסכם שמפרט את הפרמטרים הקריטיים להצלחת הפרויקט.  הסכמה על לוחות הזמנים, מי מרים את הריצוף לבית ? מי מפנה את הרהיטים/ מכסה אותם? האם העבודה כוללת חומר או לא ?

וסיכום מראש על אופן העברת תשלומים – כיצד תוכלו לשלם לקבלן השיפוצים?

האם בצורה מודולארית לאורך שלבי הפרויקט? או לחלק את התשלום לתשלום אחד מראש כמקדמה ותשלום בסיום השיפוץ / הבנייה
קבלן איכותי לא יסרב לחוזה, כיוון שהוא מסוגל לעמוד מאחורי המחויבות המקצועית שלו. בכל מקרה, חשוב להקפיד על הצעת מחיר מפורטת שכולה תיכנס להסכם.

טיפ חשוב- הכי כדאי ומשתלם להגיע לקבלן עם תכניות מסודרות וכתב כמויות- זו הדרך הטובה ביותר לקבל הצעת מחיר!

צור קשר

השאירו פרטים ונשמח ליצור קשר

אנו מאמינים שידע מקצועי ונסיון עשיר מובילים לפרויקט מוצלח!

יצירת קשר

משרד

חנה בבלי 7 פסגת זאב ירושלים

דברו איתנו